Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Test cu frig: tremuraţi sau vă descurcaţi?

* A fost cald si frumos pana nu demult, soarele si-a rasfirat cu darnicie razele peste noi, parca facand in ciuda calendarului, bermudele, tricourile si fustitele au defilat prin oras si in luna lui Brumar, dar de-acum s-a ispravit, suntem in noiembrie, mai e putin si vine iarna, se taie porcul, se impodobeste bradul si reapare Hrusca. Nu mai putem pretinde caldura in prag de , asadar trebuie sa ne gandim din timp la frigul care v (...)

Citeste articolul mai departe pe ziaruldeiasi.ro…

Sursa articol: ziaruldeiasi.ro

Stiri pe aceeasi tema

Fotbal: Sticla Arieșul Turda a caștigat faza județeana a Cupei Romaniei! Turdenii s-au calificat pentru faza regionala (video)

16:50, 08.06.2024 - Sticla Arieșul Turda s-a impus astazi, scor 2-1, in finala Cupei Romaniei, faza județeana, in fața celor de la Viitorul Mihai Georgescu. A fost un meci cu un ritm destul de slab, jocul celor doua echipe fiind afectat de caldura de afara. Turda a inceput bine partida și Goronea a profitat la maxim de…

6 medalii in trei finale pentru dansatorii turdeni

14:45, 13.05.2024 - Dansatorii turdeni s-au intors de la Cupa Mureșului cu 6 medialii, obținute in trei finale. Sambata 11 mai s-a desfașurat la Baia Sprie, Concursul Național de Dans Sportiv – Cupa Maramureșului Ed. a XI -a. Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda a participat cu 13 sportivi, obținand 6 medalii in 3 finale.…