Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Tabloul complet al sferturilor Euro2024, după calificarea Turciei în ultimul meci din optimi

Publicat:

Echipa nationala a Turciei a invins marti seara, la Leipzig, scor 2-1, echipa nationala a Austriei, in optimile Euro 2024 și va infrunta echipa Tarilor de Jos in sferturile competitiei, aceasta fiind ultima necunoscuta inaintea sferturilor.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol si foto: stiripesurse.ro

Stiri pe aceeasi tema

Tabloul complet și programul sferturilor de finala de la UEFA Euro 2024

10:45, 03.07.2024 - Odata cu ultimele doua meciuri de marți, din optimile de finala ale UEFA Euro 2024, s-a stabilit tabloul complet al sferturilor de finala. Olanda și Turcia sunt ultimele doua calificate, astfel ca cele mai bune opt echipe din Europa vor incepe de vineri c

UEFA Euro 2024. Turcia a invins Austria si s-a calificat in sferturi. Programul complet al sferturilor

08:16, 03.07.2024 - Echipa nationala a Turciei a invins marti seara, la Leipzig, scor 2-1, echipa nationala a Austriei, in optimile Euro 2024. Turcia va infrunta echipa Tarilor de Jos in sferturile competitiei. Tabloul sferturilor la Euro 2024 este urmatorul: 5 iulie: Spania – Germania si Portugalia – Franta 6 iulie: Tarile…

EURO 2024. Turcia a invins Austria si merge mai departe. Programul complet al sferturilor

00:15, 03.07.2024 - Selectionata Turciei s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Austriei cu scorul de 2-1 (1-0), marti seara, pe Leipzig Stadium.

Vincenzo Montella. Turcia ”a scris istorie”

09:05, 27.06.2024 - Turcia „a scris istorie”, la 16 ani dupa epopeea de la EURO 2008, s-a bucurat miercuri selectionerul italian Vincenzo Montella, dupa victoria cu 2-1 impotriva Cehiei, sinonima cu accederea in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal din Germania. „Am scris istorie, am fost cea mai tanara…

Euro 2024: Austria castiga grupa D si merge mai departe, alaturi de Franta si Tarile de Jos

07:35, 26.06.2024 - Echipa nationala a Austriei a invins marti, la Berlin, scor 3-2, echipa nationala a Tarilor de Jos, in cadrul grupei D a turneului final Euro 2024. Intr-un alt meci, la Dortmund, Franta si Polonia au incheiat la egalitate, 1-1, scrie news.ro .

Euro 2024: Belgia - Romania 2-0! Calificarea se decide in ultimul meci din grupa

00:25, 23.06.2024 - Naționala de fotbal a Romaniei a pierdut in fața Belgiei cu scorul de 2-0, in cel de-al doilea meci al grupei E de la Campionatul European de fotbal din Germania 2024. Golurile belgienilor au fost inscrise de Tielemans și De Bruyne.

Naționala de handbal masculin, la un meci distanța de calificarea la Campionatul Mondial din 2025

08:11, 12.05.2024 - Naționala de handbal masculin a Romaniei joaca duminica un meci de calificare la Campionatul Mondial. Tricolorii vor intalni Cehia, la Brno, in manșa a doua a barajului de calificare. In tur Romania a invins Cehia la un gol diferența.

VIDEO CM Snooker 2024: Multipul campion mondial, calificare spectaculoasa in frame decisiv - Tabloul complet al sferturilor

08:50, 30.04.2024 - „Vrajitorul din Wishaw” a reușit sa se califice spectaculos in sferturile Campionatului Mondial de Snooker din 2024, dupa ce a avut nevoit de joc decisiv contra lui Mark Allen, locul trei mondial. John Higgins (48 de ani) este pentru a 18-a oara in cariera printre cei mai buni opt jucatori de la Crucible.