Sport - Petrolul a invins Viktoria Plzen, scor 4-1, si s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa

s-a calificat in play-off-ul , dupa ce a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 4-1 (3-1), formatia ceha , in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei. In tur, la Ploiesti, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1. ...

Citeste articolul mai departe pe gds.ro…

Sursa articol: gds.ro

EURO 2024. Spania a invins Germania dupa prelungiri si s-a calificat in semifinale

22:05, 05.07.2024 - Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena. Sursa preluare foto: Agerpres via Reuters

Spania a invins Germania dupa prelungiri și s-a calificat in semifinale la EURO 2024

21:46, 05.07.2024 - Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena.

Euro 2024: Portugalia a invins Turcia, scor 3-0, si s-a calificat in optimi. Gafa incredibila a turcului Akaydin

21:31, 22.06.2024 - Reprezentativa Portugaliei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European, dupa ce a invins, sambata, echipa Turciei, cu scorul de 3-0, in grupa F a competitiei. Pe parcursul partidei, au patruns pe teren cativa suporteri.

EURO 2024: Spania a invins Italia si s-a calificat in optimi (GALERIE FOTO)

00:25, 21.06.2024 - In primul meci al zilei de joi, 20 iunie 2024, de la Campionatul European de fotbal din Germania, jucat in grupa C, Slovenia si Serbia au remizat, scor 1 1, partida fiind arbitrata de romanul Istvan Kovacs.Slovenia a fost aproape de victorie, dupa golul lui Karnicnik, din minutul 69, iar succesul era…

EURO 2024. Germania s-a calificat in optimile de finala, dupa ce a invins cu 2-0 Ungaria

21:31, 19.06.2024 - Selectionata Germaniei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, pe care il gazduieste, dupa ce a invins Ungaria cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri seara, pe Stuttgart Arena, in Grupa A.

SPORT SATMAREAN Handbalistele de la CSM Olimpia s-au calificat la turneul final

20:36, 21.05.2024 - In ultima etapa a Grupei Valorice 4, din cadrul Campionatului Național junioare 2, la handbal feminine, CSM Olimpia Satu Mare a caștigat .... The post SPORT SATMAREAN Handbalistele de la CSM Olimpia s-au calificat la turneul final first appeared on Informatia Zilei .

Atalanta a invins-o pe Olympique Marseille cu 3-0 și s-a calificat in finala Europa League

08:21, 10.05.2024 - Ademola Lookman, Matteo Ruggeri și El Bilal Toure de la Atalanta au marcat pentru calificarea italienilor in prima finala de Europa League. Oamenii lui Gasperini au invins joi cu 3-0 pe Olympique Marseille, obținand o victorie cu 4-1 la general. Adversara

Liga Campionilor – sferturi de finala: Bayern Munchen a invins Arsenal Londra, scor 1-0, si s-a calificat in semifinale

00:06, 18.04.2024 - Echipa germana Bayern Munchen a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea londoneza Arsenal, calificandu-se in semifinalele Ligii Campionilor. Manuel Neuer a stabilit un nou record al competitiei, potrivit news.ro