Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Sanctiune pentru FC Brasov

Publicat:

FC Brasov a fost sanctionata de Comisia de Disciplina a LPF cu 10.000 de lei, pentru scandari triviale la partida cu , scor 1-1, iar jucatorul oaspetilor, , eliminat, a fost suspendat un joc si sanctionat financiar cu 740 de lei. Comisia de Disciplina a decis sanctiuni si pentru Steaua, Dinamo, Rapid si Petrolul, cu sume cuprinse Intre 10.000 si 30.000 de lei, ca urmare a incidentelor si scandarilor triviale de la meciurile din cadrul etapei a XXVII-a a Ligii I, informeaza Mediafax.

Stiri pe aceeasi tema

Clubul CSA Steaua, sanctionat de Comisia de Disciplina a FRF cu disputarea a doua meciuri fara spectatori

15:10, 30.04.2024 - Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal a sanctionat clubul CSA Steaua cu disputarea a doua meciuri fara spectatori si o penalitate sportiva de aproape 17.000 de lei pentru incidentele provocate de suporteri la partida cu Viitorul Pandurii Targu Jiu din prima etapa a play-out-ului Ligii…

Primul trofeu la Rapid in era Dan Șucu » Au facut turul stadionului și-au injurat Steaua, la pauza meciului cu Craiova

14:55, 30.04.2024 - Echipa de fotbal feminin a clubului Rapid a promovat in Liga 2, iar jucatoarele au fost premiate, luni, pe Giulești. In pauza meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova, atunci cand au primit medaliile de campioane. Fetele pregatite de fosta internaționala Speranța Popescu au defilat in Seria a…