Rugby - CM 2019: Franţa a învins greu Tonga (23-21), dar s-a calificat în sferturile de finală

Echipa de rugby a Frantei a invins Tonga cu scorul de 23-21 (17-7), intr-un meci disputat duminica la Kumamoto, in cadrul Grupei C a din Japonia, si si-a asigurat calificarea in sferturile de finala ale competitiei, relateaza AFP.
AGERPRES/(AS/autor: , editor online: )

Citeste articolul mai departe pe agerpres.ro…

Sursa articol: agerpres.ro

Volei masculin/Liga Natiunilor: Franta a invins Brazilia si va juca impotriva Italiei in sferturile competitiei

11:35, 24.06.2024 - Echipa masculina de volei a Frantei, campioana olimpica en-titre, a invins Brazilia cu 3-2, duminica seara, la Manila, in ultima intalnire din grupe si va juca impotriva Italiei in sferturile de finala ale Ligii Natiunilor, scrie AFP.

Zverev l-a invins pe Ruud si s-a calificat in finala Roland Garros

23:45, 07.06.2024 - Germanul Alexander Zverev s-a calificat, vineri, in finala turneului de la Roland-Garros, dupa o batalie cu norvegianul Casper Ruud care a durat mai bine de doua ore si jumatate, potrivit news.ro. Zverev s-a impus cu scorul de 2-6, 6-2, 6-4, 6-2.

Patricia Maria Tig, principala favorita, s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Focsani

04:55, 07.06.2024 - Patricia Maria Tig, principala favorita, s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale turneului ITF de la Focsani, dotat cu Trofeul ''Ion Tiriac'' si cu premii totale de 15.000 de dolari, dupa ce a dispus cu 6-3, 6-0 de poloneza Ada Piestrzynska, informeaza AGERPRES.

Monica Niculescu si Cristina Bucsa s-au calificat in finala probei de dublu de la Strasbourg

20:26, 24.05.2024 - Perechea alcatuita din jucatoarele de tenis Monica Niculescu si spaniola de origine moldoveana Cristina Bucsa s-a calificat vineri in finala probei de dublu, la turneul de tenis feminin WTA 500 de la Strasbourg (Franța), dupa ce au invins favoritele numar

Acuzatii de "tradare", dupa ce Real Madrid a invins Bayern Munchen in prelungiri si s-a calificat in finala Champions League

11:45, 09.05.2024 - Managerul lui Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a declarat ca decizia arbitrilor de a opri jocul inainte ca echipa sa sa inscrie golul egalizator in prelungiri impotriva lui Real Madrid in a doua manșa a semifinalei Ligii Campionilor "se simte ca o tradare".

Campionatele Europene de box de la Belgrad: Robert Jitaru, invins de maghiarul Richard Kovac, in sferturile de finala ale categoriei 63,5 kg

03:30, 25.04.2024 - Boxerul roman Robert Eusebiu Jitaru a fost invins de maghiarul Richard Kovacs, la puncte, cu 4-1, miercuri, in sferturile de finala ale categoriei 63,5 kg, la Campionatele Europene de box de la Belgrad, informeaza AGERPRES.

Liga Campionilor – sferturi de finala: Bayern Munchen a invins Arsenal Londra, scor 1-0, si s-a calificat in semifinale

00:06, 18.04.2024 - Echipa germana Bayern Munchen a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea londoneza Arsenal, calificandu-se in semifinalele Ligii Campionilor. Manuel Neuer a stabilit un nou record al competitiei, potrivit news.ro

Dinamo București s-a calificat in sferturile de finala ale EHF European League

21:55, 02.04.2024 - Echipa de handbal masculin Dinamo București s-a calificat marți in sferturile de finala ale EHF European League. Campioana Romaniei a caștigat meciul retur din optimile de finala impotriva danezilor de la Silkeborg. Meciul a avut loc in deplasare, Dinamo