Meciul dintre Tecău/Lindstedt şi Bracciali/Cermak a fost suspendat din cauza ploii la scorul de 1-1 la seturi

Perechea formata din si joaca finala tuneului de la `s-Hertogenbosch impotriva perechii formata din Bracciali/Cermak. Meciul a fost suspendat din cauza ploii, la scorul de 1-1 la seturi (3-6, 6-2). In finala de anul trecut, perechea romano-suedeza a trecut greu de L Dlouhy-L Paes, scor 1-6, 7-5, 10-7."Marea provocare va fi la Wimbledon, unde imi doresc doua lucruri: sa fiu in virf de forma si sa cistigam un meci mai mult decit anul trecut", a glumit .

Citeste articolul mai departe pe GSP.ro…

Sursa articol: GSP.ro

Irina Begu, eliminata in doua seturi, in primul tur

15:30, 01.07.2024 - Jucatoarea de tenis Irina Begu, 126 WTA, a fost eliminata, luni, in primul tur la Wimbledon, al treilea grand slam al anului, potrivit news.roIrina Begu a fost invinsa Lin Zhu (China), 61 WTA, scor 6-0, 6-4.Meciul a durat 72 de minute.

Gabriela Ruse si Anca Todoni au acces pe tabloul principal la Wimbledon

18:40, 27.06.2024 - Gabriela Ruse, locul 152 WTA, a acces, joi, pe tabloul principal la turneul de grand slam de la Wimbledon, potrivit news.roRuse a trecut in ultimul tur al calificarilor de Lea Boskovic (Croatia, 199 WTA), scor 6-2, 6-2.Meciul a durat 67 de minute.

O piața din Belgia, unde a fost amplasat un ecran pentru meciul cu Romania, a fost evacuata din cauza unui colet suspect

21:50, 22.06.2024 - Place Vauban din Charleroi, unde a fost amplasat un ecran urias pentru meciul Belgia - Romania, a fost evacuata, sambata dupa-amiaza, din cauza prezentei unui colet suspect. La fata locului s-au deplasat experti in dezamorsarea bombelor pentru a exclude orice risc, transmite News.ro.

Plenul Camerei Deputatilor, suspendat mai devreme pentru ca parlamentarii sa poata urmari meciul Romaniei cu Ucraina

16:41, 17.06.2024 - Plenul Camerei Deputatilor a fost suspendat, luni, cu 20 de minute mai devreme fata de programul stabilit, pentru ca parlamentarii sa ajunga sa urmareasca meciul Romaniei cu Ucraina de la Campionatul European, potrivit Agerpres.

Bianca Andreescu si Naomi Osaka, adversare in sferturi la s-Hertogenbosch

10:00, 13.06.2024 - Bianca Andreescu iși continua parcursul bun de la WTA s-Hertogenbosch. Canadianca a obținut calificarea in sferturile turneului WTA s-Hertogenbosch, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Yue Yuan, scor 6-4, 6-4. Jucatoarea clasata pe locul 228 in ierarhia WTA a reușit un joc bun și a invins-o in doua…

Invingatoarea dintre Begu si Masarova se va decide maine. Meciul de azi a fost intrerupt din cauza ploii

22:25, 08.05.2024 - Meciul dintre romanca Irina Begu si spaniola de origine slovaca Rebeka Masarova, din prima runda a turneului WTA 1.000 de la Roma, dotat cu premii totale de 4.791.105 euro, a fost intrerupt, miercuri seara, din cauza ploii, inaintea setului decisiv.

Tragedie in prima zi de Paște: Doi oameni au murit, din cauza unui șofer cu permisul suspendat

14:55, 05.05.2024 - Doua persoane au murit duminica dupa ce mașina in care se aflau s-a izbit de un copac de pe marginea drumului. Șoferul avea dreptul de a conduce anulat.Accidentul s-a petrecut pe DJ 221, in județul Braila.

Fotbal, Liga 3: Sanatatea SP Cluj a pierdut duelul cu Minaur Baia Mare! Se „incinge” lupta la retrogradare

21:55, 27.04.2024 - Sanatatea SP Cluj a pierdut ieri, scor 2-4, contra celor de la Minaur Baia Mare, intr-o partida ce s-a disputat pe stadionul „Clujana”. Meciul a inceput foarte bine pentru maramureșeni, Dioszegi reușind sa deschida scorul in minutul 11. Avantajul nu a durat decat cinci minute, Stanescu reușind sa inscrie…