Sprijinim refugiatii din Ucraina. Doneaza si tu pentru Crucea Rosie Romana in sprijinul lor. Orice suma conteaza.

Lider surpriză în Liga Întâi! CSMS Iași a urcat pe primul loc, după 2-1 cu CFR Cluj

Publicat:

CSMS Iasi este lider provizoriu in Liga Intai. Iesenii au urcat pe primul loc dupa victoria de aseara de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 2-1. Tot aseara, Botosani si Voluntari au remizat, scor 1-1.

CSMS Iași a bifat a treia victorie din 4 etape. Ieșenii au primit un avantaj important în minutul 22, atunci când portarul lui CFR Cluj, , a vazut direct roșu dupa un fault în careu asupra lui Golubovic.

Centralul a indicat punctul cu var și același Golubovic a transformat lovitura de la 11 metri. Ieșenii și-au dublat avantajul în minutul 38, grație reușitei…

Citeste articolul mai departe pe reporterntv.ro…

Sursa articol: reporterntv.ro

Stiri pe aceeasi tema

Eugen Trica: „Avem șanse foarte mari sa ramanem in prima liga“

21:16, 27.04.2024 - Antrenorul formației FCU Craiova, Eugen Trica, a fost fericit pentru victoria obținuta sambata seara, pe teren propriu, 3-2 cu U Cluj. Acesta și-a felicitat elevii pentru modul cum au luptat, a mulțumit suporterilor pentru incurajari. Trica le-a atras atenția tuturor ca problema salvarii de la retrogradare…