Irina Begu, eliminată în două seturi, în primul tur

Jucatoarea de tenis Irina Begu, 126 WTA, a fost eliminata, luni, in primul tur la Wimbledon, al treilea grand slam al anului, potrivit news. a fost invinsa (China), 61 WTA, scor 6-0, 6-4.Meciul a durat 72 de minute.

Citeste articolul mai departe pe stiripesurse.ro…

Sursa articol si foto: stiripesurse.ro

Marketa Vondrousova, detinatoarea titlului, eliminata in primul tur la Wimbledon

19:10, 02.07.2024 - Jucatoarea ceha de tenis Marketa Vondrousova, detinatoarea titlului la Wimbledon, a fost eliminata, marti, in turul I, de spaniola Jessica Bouzas Maneiro, scor 6-4, 6-2.Vondrousova, locul 6 mondial, a fost invinsa de sportiva spaniola de pe locul 83 WTA in 66 de minute.

Gabriela Ruse, eliminata de Elena Ribakina in primul tur la Wimbledon

17:00, 02.07.2024 - Jucatoarea de tenis Gabriela Ruse, locul 152 mondial, a fost eliminata, marti, in primul tur la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.Ruse a fost invinsa de Elena Ribakina, din Kazahstan, locul 4 mondial, scor 6-3, 6-1Meciul a durat o ora si 11 minute.

Sorana Cirstea, eliminata in primul tur la Wimbledon de o jucatoare aflata pe locul 298 WTA

22:15, 01.07.2024 - Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea, locul 31 WTA si favorita 29, a fost eliminata, luni, in primul tur la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.Cirstea a fost invinsa, scor 3-6, 6-2, 6-0, de sportiva Sonay Kartal (Marea Britanie), 298 WTA, venita din calificari.

Emma Raducanu, revenire spectaculoasa la Wimbledon. Victorie dramatica in meciul de deschidere VIDEO

22:10, 01.07.2024 - Emma Raducanu a demonstrat o forța extraordinara la revenirea sa la Wimbledon, invingand-o pe Renata Zarazua in primul tur. Jucatoarea britanica de origine romana a reușit o victorie dramatica in fața Renatei Zarazua, scor 7-6(0) 6-3.

Italianca Jasmine Paolini, in turul doi la Wimbledon

20:55, 01.07.2024 - Jucatoarea italiana de tenis Jasmine Paolini (7 WTA, favorita nr. 7) s-a calificat luni in turul al doilea al turneului de la Wimbledon, al treilea de Mare Slem al anului, dupa ce a trecut in doua seturi, 7-5, 6-3, de Sara Sorribes (Spania, 55 WTA).

Sorana Cirstea, Irina Begu, Anca Todoni si Jaqueline Cristian joaca, luni, in primul tur la Wimbledon

16:30, 30.06.2024 - Sorana Cirstea, Irina Begu, Anca Todoni si Jaqueline Cristian joaca, luni, in primul tur la Wimbledon, conform programului anuntat de organizatori. Irina Begu, 127 WTA, va evolua cu Lin Zhu (China), 60 WTA, in primul meci de pe terenul 9, de la ora 13.00.

Bianca Andreescu si Naomi Osaka, adversare in sferturi la s-Hertogenbosch

10:00, 13.06.2024 - Bianca Andreescu iși continua parcursul bun de la WTA s-Hertogenbosch. Canadianca a obținut calificarea in sferturile turneului WTA s-Hertogenbosch, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Yue Yuan, scor 6-4, 6-4. Jucatoarea clasata pe locul 228 in ierarhia WTA a reușit un joc bun și a invins-o in doua…

Roland-Garros: Miriam Bulgaru, eliminata in turul 2 al calificarilor

21:35, 22.05.2024 - Roland-Garros: Miriam Bulgaru, eliminata in turul 2 al calificarilor Roland-Garros: Miriam Bulgaru, eliminata in turul 2 al calificarilor Albaiulianca Miriam Bulgaru (CSM Unirea Alba Iulia) a fost eliminata in turul 2 al calificarilor la tunreul de tenis de la Roland-Garros. Sportiva din Alba Iulia…