EURO 2024: Germania s-a calificat în sferturi, după 2-0 cu Danemarca

s-a calificat in sferturile de finala ale de fotbal - EURO 2024, pe care il gazduieste, dupa ce a invins echipa Danemarcei cu scorul de 2-0 (0-0), sambata seara, pe BVB Stadion din Dortmund.

Citeste articolul mai departe pe digi24.ro…

Sursa articol si foto: digi24.ro

Germania a avansat in sferturile EURO 2024 dupa un meci intrerupt de vreme, cu trei goluri anulate

09:06, 30.06.2024 - Selectionata Germaniei s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2024, pe care il gazduieste, dupa ce a invins echipa Danemarcei cu scorul de 2-0 (0-0), sambata seara, pe BVB Stadion din Dortmund. Partida a fost intrerupta 25 de minute in prima repriza, din cauza conditiilor meteo.

EURO 2024: Germania trece cu 2-0 de Danemarca și e in sferturi

00:35, 30.06.2024 - Germania a obținut calificarea in sferturile Campionatului European, dupa victoria cu 2-0 in fața Danemarcei. Meciul s-a jucat la Dortmund și a fost intrerupt in minutul 35 dupa o furtuna cu fulgere, tunete și grindina, dar s-a reluat dupa ceva mai bine de un sfert de ora, transmite Eurosport. Germania…

Problema naționalei Germaniei, azi, contra danezilor: golgeterul tot rezerva? Așa da cel mai bun randament!

10:30, 29.06.2024 - Germania intalnește azi Danemarca, in optimi, nordicii furand coroana suprema nemților in finala memorabila din 1992. De vazut cum va incepe Julian Nagelsmann in ofensiva: ori pastreaza linia de atac din startul partidelor din grupa, ori ii da o șansa golgeterului Fullkrug, care, culmea!, a dat randament…

EURO 2024. Portugalia a invins categoric Turcia și s-a calificat in optimi. Akaydin, autogol care va ramane in istoria turneelor finale

21:00, 22.06.2024 - Selectionata Portugaliei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins formatia Turciei cu scorul de 3-0 (2-0), sambata, pe BVB Stadion din Dortmund, in Grupa F.

EURO 2024. Turcia a invins Georgia in meciul de debut de la turneul final. Gol cu poarta goala in ultimul minut

21:11, 18.06.2024 - Selectionata Turciei a invins echipa Georgiei, scor 3-1 (1-1), marti seara, pe BVB Stadion din Dortmund, in primul meci din Grupa F a Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania.

EURO 2024: Victorie greu obținuta pentru Turcia la debut, 3-1 cu Georgia

21:10, 18.06.2024 - Selectionata Turciei a invins cu emotii echipa Georgiei, scor 3-1 (1-1), marti seara, pe BVB Stadion din Dortmund, in primul meci din Grupa F a Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania.Golurile Turciei au fost marcate de Muldur, Arda Guler și Akturkoglu K.

EURO 2024: Italia, campioana en titre, a debutat cu o victorie la limita

08:26, 16.06.2024 - Selectionata Italiei, campioana continentala en titre, a invins echipa Albaniei cu scorul de 2-1 (2-1), sambata seara, pe BVB Stadion din Dortmund, intr-un meci din Grupa B a Campionatului European de fotbal - EURO 2024, din Germania.