Cehia a învins Franța și s-a calificat în finala Fed Cup

conduce Franta cu scorul general de 3-0, dupa primele trei meciuri ale intalnirii de la Ostrava, astfel ca si-a asigurat calificarea in finala , in urma victoriei obtinuta de in fata , scor 6-4, 6-4.

În primul meci de sâmbata, a învins-o pe , cu scorul de 4-6, 7-6 (1), 6-1. În a doua confruntare, s-a impus în fata , scor 6-3, 6-4.

Duminica mai sunt programate meciurile - si Karolina Pliskova/Barbora…

Citeste articolul mai departe pe dolce-sport.ro…

Sursa articol: dolce-sport.ro

Paolini a invins-o pe Vekic si s-a calificat pentru a doua oara intr-o finala de grand slam - Recordul stabilit de cele doua sportive

19:50, 11.07.2024 - Jasmine Paolini, cap de serie numarul 7, a devenit prima italianca ajunsa in finala la Wimbledon in Era Open, dupa ce a invins-o pe Donna Vekic cu 2-6, 6-4, 7-6[8] in 2 ore si 51 de minute, potrivit news.ro

Spania s-a calificat in finala EURO 2024, dupa 2-1 cu Franta

00:35, 10.07.2024 - Selectionata Spaniei s-a calificat in finala Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Frantei cu scorul de 2-1 (2-1), marti seara, pe Munchen Football Arena, in penultimul act.

EURO 2024: Franța a invins Belgia cu 1-0 și s-a calificat in sferturile de finala

21:25, 01.07.2024 - Selecționata Franței s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), luni seara, pe Dusseldorf Arena.

EURO 2024. Franta s-a calificat in sferturi dupa ce a invins Belgia, beneficiind de un autogol

21:06, 01.07.2024 - Echipa nationala a Frantei a invins luni, la Dusseldorf, scor 1-0, selecționata Belgiei, in optimile de finala ale Euro 2024. Franta s-a calificat in sferturi cu un autogol al lui Vertonghen.

EURO 2024. Germania s-a calificat in optimile de finala, dupa ce a invins cu 2-0 Ungaria

21:31, 19.06.2024 - Selectionata Germaniei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, pe care il gazduieste, dupa ce a invins Ungaria cu scorul de 2-0 (1-0), miercuri seara, pe Stuttgart Arena, in Grupa A.

Cehia a cucerit un nou titlu mondial la hochei

22:45, 27.05.2024 - Echipa Cehiei a cucerit pe teren propriu titlul mondial, duminica, dupa ce a invins Elvetia cu 2-0 (0-0, 0-0, 2-0) in finala Campionatul Mondial de hochei pe gheata de la Praga si Ostrava, al 13-lea din palmaresul sau, dar primul dupa o pauza de 14 ani, scrie AFP. Primele doua reprize ale finalei i-au…

Atalanta a invins-o pe Olympique Marseille cu 3-0 și s-a calificat in finala Europa League

08:21, 10.05.2024 - Ademola Lookman, Matteo Ruggeri și El Bilal Toure de la Atalanta au marcat pentru calificarea italienilor in prima finala de Europa League. Oamenii lui Gasperini au invins joi cu 3-0 pe Olympique Marseille, obținand o victorie cu 4-1 la general. Adversara

Sabalenka si Ribakina s-au calificat in optimi la Madrid

10:05, 29.04.2024 - Belarusa Arina Sabalenka si kazaha Elena Ribakina s-au calificat, duminica, in optimile de finala ale turneului de tenis WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro. Sabalenka, dubla campioana la Madrid (2021, 2023), a avut de furca in turul al treilea cu americanca Robin Montgomery…