Bayern s-a calificat în sferturile Cupei, după 2-0 cu Eintracht Braunschweig

In direct la , a invins in optimile de finala ale .

Golurile învingatorilor au fost marcate de (45+1) și (57).

Într-un alt meci transmis de , a învins cu același scor pe RB Leipzig. Golurile au fost marcate de Caligiuri (21) și Klose (57).

Citeste articolul mai departe pe dolce-sport.ro…

Sursa articol: dolce-sport.ro

EURO 2024: Anglia s-a calificat in finala dupa ce a invins Olanda cu 2-1

00:25, 11.07.2024 - Selectionata Angliei s-a calificat in finala Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Olandei cu scorul de 2-1 (1-1), miercuri seara, pe BVB Stadion din Dortmund, in a doua semifinala.

EURO 2024: Franța a invins Belgia cu 1-0 și s-a calificat in sferturile de finala

21:25, 01.07.2024 - Selecționata Franței s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), luni seara, pe Dusseldorf Arena.

Romania a invins Polonia cu 5-2 la Campionatul European de minifotbal si s-a calificat in faza urmatoare a turneului!

00:05, 03.06.2024 - Echipa nationala de minifotbal a Romaniei a invins duminica, la Sarajevo, scor 5-2, nationala Poloniei, in cadrul grupei D a Campionatului European de minifotbal 2024. Karol Bienas a deschis scorul pentru Polonia, in minutul 8. Romania a egalat in minutul 20, prin Dragos Nitu. Romania a invins Polonia…

FC Barcelona a invins, luni, pe teren propriu, echipa Real Sociedad

01:26, 14.05.2024 - Formatia FC Barcelona a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Real Sociedad, in etapa a 35-a a campionatului Spaniei, informeaza news.ro.Golurile au fost inscrise de Yamal, in minutul 40, si Raphinha (90+3 - penalti).

Acuzatii de "tradare", dupa ce Real Madrid a invins Bayern Munchen in prelungiri si s-a calificat in finala Champions League

11:45, 09.05.2024 - Managerul lui Bayern Munchen, Thomas Tuchel, a declarat ca decizia arbitrilor de a opri jocul inainte ca echipa sa sa inscrie golul egalizator in prelungiri impotriva lui Real Madrid in a doua manșa a semifinalei Ligii Campionilor "se simte ca o tradare".

Vinovatul gasit de Thomas Tuchel dupa golurile marcate de Real Madrid pe terenul lui Bayern Munchen

10:55, 01.05.2024 - Bayern Munchen va avea o misiune foarte dificila pe „Santiago Bernabeu”, dupa ce Real Madrid a inscris de doua ori in Germania și a obținut o remiza (2-2, manșa tur a semifinalelor Champions League). La finalul partidei de pe Allianz Arena, antrenorul Thomas Tuchel și-a criticat un jucator.

Liga Campionilor – sferturi de finala: Bayern Munchen a invins Arsenal Londra, scor 1-0, si s-a calificat in semifinale

00:06, 18.04.2024 - Echipa germana Bayern Munchen a invins miercuri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea londoneza Arsenal, calificandu-se in semifinalele Ligii Campionilor. Manuel Neuer a stabilit un nou record al competitiei, potrivit news.ro

Bayer Leverkusen, campioana a Germaniei pentru prima oara in istoria sa de 120 de ani. Fanii au intrat pe gazon

22:35, 14.04.2024 - Bayer Leverkusen a invins-o pe teren propriu pe Werder Bremen cu 5-0, in etapa a 29-a din Bundesliga, si a cucerit matematic titlul in Germania, deși mai sunt 5 etape de disputat, intrerupand hegemonia de 11 ani a lui Bayern Munchen.Golurile partidei disputate duminica, 14 aprilie, au fost marcate de…