Barcelona a învins Brose Baskets cu 86-66 şi s-a calificat în runda următoare a Euroligii de baschet

Barcelona este prima echipa care s-a calificat in cea de-a doua faza a grupelor Euroligii de baschet. Catalanii si-au asigurat calificarea dupa ce au invins din Germania. Panathinaikos s-a impus pe teren propriu in fata formatiei .

Echipa spaniola a invins formatia germana cu scorul de 86-66 si a obtinut a sasea victorie din tot atatea posibile in cea mai tare competitie europeana de baschet intercluburi. Jucatorul catalanilor, a fost omul meciului, trecandu-si in cont 18 puncte.

Panathinaikos

Citeste articolul mai departe pe publika.md…

Sursa articol: publika.md

EURO 2024: Olanda a invins Turcia si s-a calificat in semifinale

12:36, 07.07.2024 - Selectionata Olandei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins echipa Turciei cu scorul de 2-1 (0-1), sambata seara, pe Olympiastadion din Berlin, scrie digi24.ro.

EURO 2024. Spania a invins Germania dupa prelungiri si s-a calificat in semifinale

22:05, 05.07.2024 - Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena. Sursa preluare foto: Agerpres via Reuters

Spania a invins Germania dupa prelungiri și s-a calificat in semifinale la EURO 2024

21:46, 05.07.2024 - Selectionata Spaniei s-a calificat in semifinalele Campionatului European de fotbal - EURO 2024, printr-o victorie in fata Germaniei, echipa gazda, cu scorul de 2-1 (0-0, 1-1), dupa prelungiri, vineri seara, pe Stuttgart Arena.

EURO 2024. Portugalia a invins categoric Turcia și s-a calificat in optimi. Akaydin, autogol care va ramane in istoria turneelor finale

21:00, 22.06.2024 - Selectionata Portugaliei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, gazduit de Germania, dupa ce a invins formatia Turciei cu scorul de 3-0 (2-0), sambata, pe BVB Stadion din Dortmund, in Grupa F.

EURO 2024: Spania a invins Italia si s-a calificat in optimi (GALERIE FOTO)

00:25, 21.06.2024 - In primul meci al zilei de joi, 20 iunie 2024, de la Campionatul European de fotbal din Germania, jucat in grupa C, Slovenia si Serbia au remizat, scor 1 1, partida fiind arbitrata de romanul Istvan Kovacs.Slovenia a fost aproape de victorie, dupa golul lui Karnicnik, din minutul 69, iar succesul era…

EURO 2024 | NASA Romania! Jucatorii se refac pentru meciul cu Belgia ca astronauții in spațiu

19:55, 20.06.2024 - Naționala se pregatește de meciul cu Belgia (sambata, 22 iunie, ora 22.00, la Koln), de la Euro 2024, iar jucatorii au parte de un proces special de refacere dupa meciul intens cu Ucraina. Staff-ul Romaniei folosește in cantonamentul de la Wurzburg aparatura de top pentru pregatirea de efort, dar și…

Alex de Minaur l-a invins pe Daniil Medvedev si s-a calificat in sferturi

19:00, 03.06.2024 - Jucatorul australian de tenis Alex de Minaur, locul 11 WTA, s-a calificat, luni, in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe rusul Daniil Medvedev, favorit 5.De Minaur s-a impus cu scorul de 4-6, 6-2, 6-1, 6-3, dupa doua ore si 46 de minute de joc.

Real Madrid si Panathinaikos Atena vor juca finala Euroligii masculine de baschet

03:50, 25.05.2024 - Real Madrid si Panathinaikos Atena vor juca finala Euroligii masculine de baschet, duminica, la Berlin, dupa ce s-au impus in semifinalele desfasurate vineri in Uber Arena, informeaza AGERPRES.